بلیط هواپیما سیستمی و چارتری . هتل داخلی و خارجی

بلیط هواپیما سیستمی و چارتری . هتل داخلی و خارجی

همدان، پایتخت گردشگری آسیایی در سال ۲۰۱۸

شهر همدان، به عنوان پایتخت گردشگری قاره آسیا سال ۲۰۱۸ معرفی شد. البته این انتخاب در بین ۳۴ شهر آسیایی انجام شده و در بین همه شهر همدان توانست به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شود. خبر انتخاب این شهر ایرانی به عنوان پایتخت گردشگری در سال ۲۰۱۸، دوشنبه شب ۱۶ بهمن ۹۶، در یک برنامه زنده تلویزیونی در استان همدان با حضور مسئولان مربوطه به صورت رسمی رونمایی شد. در ادامه این خبر همراه با طلوع یاران باشید.

همدان به عنوان پایتخت گردشگری در قاره آسیا معرفی گشت. این انتخاب در بین ۳۴ شهر آسیایی دیگر نیز بوده است و با رونمایی لوگوی همدان، پایتخت گردشگری ۲۰۱۸ در شبکه تلویزیونی به طور زنده از شبکه استانی همدان و با حضور مسئولان مربوطه رونمایی شد.  در این لوگو که توسط اساتید برجسته استان همدان و با موضوع گردشگری طراحی شده است، نمایی از قله الوند به عنوان نماد گردشگری استان همدان جلوه گری می کند.

نماینده مردم همدان و فانین در ادامه این خبر در مجلس شورای اسلامی گفت: استان همدان در سال ۲۰۱۸ در میان ۳۴ شهر آسیایی دیگر به عنوان پایتخت گردشگری این قاره مطرح شده است که این موضوع باعث افتخار همه مردم همدان است. امیدواریم تا در پی این اتفاق فرخنده صنعت گردشگری این شهر وسعت بگیرد. حمیدرضا حاجی بابایی افزود: رویداد همدان ۲۰۱۸ نباید به میزبانی چند رویداد بین المللی ختم شود بلکه باید از این رویداد برای رونق گردشگری استان فرصت سازی کنیم. همچنین معاون امور عمرانی استاندار همدان نیز در ادامه خبر همدان، پایتخت گردشگری آسیا در این برنامه تلویزیونی گفت: از رویدادهایی همچون همدان ۲۰۱۸ باید برای شناساندن ظرفیت های همدان در ابعاد جهانی بهره برد. محمود رضا عراقی  هم افزود: همدان ظرفیت های بسیاری در حوزه گردشگری دارد که باید از این ظرفیت برای رونق همه جانبه استان بهره برد.

به گزارش خبرگزاری های رسمی، استان همدان در سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شده است و در این سال میزبان وزرای گردشگری ۳۴ کشور آسیایی و بیش از ۵۰۰ عضو وابسته به سازمان جهانی گردشگری خواهد بود.

استان همدان، با تمدن ۳ هزار ساله ای که داراست به عنوان یکی از کهن ترین شهرهای جهان بشمار می رود، و در دامان کوه الوند پهنه گسترانیده است، و به واسطه دارا بودن بیش از یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی و گردشگری، در سال ۸۵ با مصوبه مجلس شورای اسلامی به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران معرفی شد. همچنین این استان با دارا بودن آثار تاریخی و باستانی ارزشمندی همچون تپه هگمتانه، کتیبه های گنجنامه، آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، گنبد علویان و جاذبه های طبیعی همچون غار علیصدر هم‌ اکنون به عنوان پنجمین شهر گردشگری کشور شناخته می‌ شود.

موارد مرتبط

معرفی کارت هواداری جام جهانی ۲۰۱۸ | Fan ID Card

معرفی کارت هواداری جام جهانی ۲۰۱۸ | Fan ID Card

چندی است وارد سال ۲۰۱۸ میلادی شده ایم و با یکی از هیجان انگیزترین رویدادهای ورزشی دنیا فاصله چندانی نداریم. درست چند ماه دیگر جام جهانی ۲۰۱۸ به میزبانی کشور وسیع روسیه برگزار می شود و وقتی قرار است یوزپلنگان ایرانی نیز در این میدان بتازند، همه چیز برای ما ایرانی ها رنگ و بوی دیگری می گیرد.

ادامه مطلب
هتل ترنج کیش، اولین و زیباترین هتل روی آب خاورمیانه در کیش

هتل ترنج کیش، اولین و زیباترین هتل روی آب خاورمیانه در کیش

هتل لوکس پنج ستاره ترنج جزیره کیش در منطقه ای بکر بر روی آبهای نیلگون خلیج فارس در بهمن 1394 افتتاح گشت. هتل ترنج اولین و زیباترین هتل روی آب، خاورمیانه و ایران است که نمونه مشابه اش را فقط در جزایر مالدیو و کارائیب می توان مشاهده کرد.

ادامه مطلب
ساحل سیاه هاوایی | One’uli Beach

ساحل سیاه هاوایی | One’uli Beach

شاخه ای از گردشگری در دنیا وجود دارد که به گردشگری ساحل و آفتاب (Beach & Sun) معروف است. در این نوع از توریسم، گردشگران برای دیدن سواحل و استفاده از امکانات ساحلی به کشورهای گوناگونی سفر می کنند که زیباترین ساحل ها را در خود جای داده اند

ادامه مطلب
کلیسای جامع مریم مقدس در کرواسی

کلیسای جامع مریم مقدس در کرواسی

کلیسای جامع زاگرب جزو یکی از جاذبه های شهر محسوب می شود و کلیسایی کاتولیک رومی است. می توان گفت که برجسته ترین ساختمان مذهبی در سبک نئو گوتیک در جنوب شرقی کشورهای رشته کوه آلپ است.

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر